Śledź ten blog

piątek, 21 grudnia 2012

Stroiki świąteczne

Przepisu nie będzie :) Będą pomysły na stroiki. Stroiki, na które nie trzeba kupować wymyślnych dodatków. Można stworzyć "kuchenny". Ja użyłam do swoich: jabłek, mandarynek, pomarańczy, orzechów, lasek cynamonu, gwiazd anyżu.

Dlatego też pozwalam sobie umieścić na blogu kulinarnym takie kreacje, bo są z jadalnych rzeczy, ekologiczne i mogą posłużyć do dekoracji stołu świątecznego. Stołu, na którym poustawiamy potrawy, nad którymi trudziliśmy się kilka dni. Przy udekorowanym stole przyjemniej się spożywa kolacje i obiady.

Stroiki są proste do wykonania i wcale nie trzeba wydawać kroci na gotowy, który jest podobny do reszty. Używa się do tego zielonej gąbki florystycznej "oazy". Ona się kroi jak chleb, dlatego z łatwością można odkroić potrzebną wielkość. Namoczyć w misce wody i pozwolić by nasiąkła. Owinąć folią, pozostawiając ok. 2 cm wolnego brzegu, by móc powtykać gałązki choinek.
Rozpocząć należy od gałązek choinek, powtykać dookoła, nadając formę stroika. Potem, póki jeszcze góra wolna wetknąć świece. I teraz robić tak, jak fantazja podpowie, ważne by nie zostawić gołych miejsc, gdzie by prześwitywała gąbka.

Mandarynki, orzechy i jabłka nadziałam na wykałaczki albo patyczki do szaszłyczków, cynamon i anyż przywiązane nitkami, pomarańcze na drucikach od spinaczy. Bombki, by trzymały się tam, gdzie chcę wetknęłam na wsuwce do włosów. Jak widać wszytsko proste i dostępne.  A więc życzę zapału i pięknych prac!
Osobiście mi najbardziej się podoba ten z jabłkami, stoi w kuchni na parapecie. Pomarańczowo- mandarynowy zaniosłam do pracy, by w miejscu, gdzie bądź co bądź spędzam największy kawałek dnia, byłoby również świątecznie :)

I jeszcze korzystając z okazji chcę złożyć wszystkim Wesołych, Zdrowych, Pogodnych i Rodzinnych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku! Niech Święta i Nowy Rok będą bogate w smaki, odkrycia kulinarne!

1 komentarz:

  1. Śliczne i pachnące...Sama nie wiem który najładniejszy :)Pomysł ze stroikami w poście na blogu kulinarnym uważam za trafiony :D

    OdpowiedzUsuń